Choulostivé prvenství si připsal jistý čtyřicátník z Yorku, který při sexu narazil na hráz partnera či partnerky (oblast mezi konečníkem a genitálem) tak nešťastně, že si natrhl pyj až ke kořenu.

„Muž ve věku 40 let (nárazem) prohnul svůj pohlavní úd o perineum, čímž si přivodil třícentimetrovou tržnou ránu u kořene,“ líčili zdravotníci v odborném periodiku British Medical Journal s konstatováním, že až doposud byly veškeré zaznamenané fraktury penisu horizontální.

Zraněný muž se po nařízené operaci plně zotavil a krom nepříjemné vzpomínky si neponese žádné následky. Nyní, šest měsíců od bolestivé příhody, už nepociťuje žádné potíže a dosahuje plné erekce.

K frakturám ztopořeného penisu dochází obvykle při vášnivějším sexu ve chvíli, kdy úd vyklouzne z těla partnera a narazí na okolí pochvy, konečníku, ojediněle pak jiných částí těla, například úst. Penis po takovém úrazu obvykle bolestivě oteče. Zranění vyžaduje akutní lékařskou péči a povětšinou také operativní zákrok. Ve světě dochází v průměru k 16 takovým případům ročně.

Zajímavostí je, že pacient ani jeho partner či partnerka při zlomení penisu nezaslechli charakteristické lupnutí, které je pro podobné případy obvyklé.Při jaké sexuální praktice či poloze k výše popisovanému zranění došlo, British Medical Journal nerozebírá.